Laken: Föreningen har tagit en större del av kostnaden under den tid som ishallen varit föreningsägd. Det är ungefär som om IFK Timrå skulle betala dubbel hyra och stå för investeringarna under tolv år, och att kommunen sedan ersätter IFK Timrå med halva investeringssumman samt att dubbla hyran ligger kvar.
SUPPORTRAR: Fortsätt skriva insändare i länken nedan! Vår stora fördel är att vi är många. Om vi sluter oss samman så kommer inte de destruktiva krafterna orka bemöta oss i längden.
jhnd91: Ju mer jag tänker på det så känns Nubben som en hjälte! Han vill absolut inte vara i rampljuset något mer, men när det krisar sig så hoppar han in och tar en kula för klubben! All heder åt Kent Norberg! Västen ska upp i taket!