Red Bulls: Om han har för avsikt att bo kvar i stan och kroppen fortfarande fungerar så kan jag väl tänka mig någon lösning. Mattsson/Åkerlund vore ett väldigt starkt målvaktspar, däremot tycker jag inte att vi ska vika några större pengar för att lösa det. Han kanske vill börja jobba lite civilt.
Frågan är vad Markus Olsson ska göra? Är han bättre än Ohre? En tanke kan ju vara att vi tar Åke och Sundsvall får Ohre. Vi behöver oavsett lösning öka vår konkurrens på målvaktssidan. Skulle Modo åka ur så tar dom nog tillbaka Olsson illa kvickt.
Intressant att många här tror att Olli inte har något spelsystem, utan bara att forechecka högt och tuta och köra. Tror ni seriöst att Kimmo värvat Jokinen då. Så klart finns det en struktur. Såklart många faktorer som gör att allt ... | Läs mer
Tänk er trion som dominerar idag för Asplöven som någon tidigare sa, ujujuj.. Mumma!