sargad: ska man skriva här kanske? Haltande tabell. Allsvensk final: -4 till -7 Kvalserie (Meca) +14 till +17 Negativt kval: +21 till + 24 (och nu teoretiskt omöjligt att komma under strecket)
Som bekant har det gått i stå lite poängmässigt. Streckstridsuppdatering
Allsvensk final: -11 med 9 kvar att spela om. Meca: + 13 Nedre kval: +21
Så, Meca säkrat, bra jobbat. Strecken ointressanta, nu gäller det att positionera sig för Meca. Pengar på spel så det gäller att klara 3-5 först för tre hemmamatcher. Bonuspoäng är också bra så finemang om vi klöser oss upp till tredje plats även om det blir svårt. Fjärde realistiskt om vi slår Västervik.
Plats 3: -5 Plats 4: -4 (med inbördes möte kvar) Plats 5: - Plats 6: +2 Plats 7: +4 Plats 8: +9
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer
Allsvensk final: -4 till -7
Kvalserie (Meca) +14 till +17
Negativt kval: +21 till + 24 (och nu teoretiskt omöjligt att komma under strecket)
Timrå går formstarkt igen poängmässigt. Bra trend