Knylan: häng med här nu för nu blir det mkt siffror: på 43 matcher har vi hittills släppt in 82 mål. 82/43=1,9, alltså kommer "sannolikt" släppa in 17 mål till (9*1,9) och 82+17= 99 :-D MEN i skrivande stund så har Brattström ett GAA på 2,13 och med tanke på att han står merparten av kvarvarande matcher så kan det bli svårt att hålla sig under 100 insläppta. Rent matematiskt alltså. Merparten här inne på forumet kommer säkert att garantera oss att Bratten sänker sitt GAA betydligt i kommande matcher och personligen tror jag att oddsen för detta är 60-40 till Brattens favör - så JA vi kommer att hålla oss under 100 insläppta!!! (helvete vilken jinxvarning det blev på detta)
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer
MEN i skrivande stund så har Brattström ett GAA på 2,13 och med tanke på att han står merparten av kvarvarande matcher så kan det bli svårt att hålla sig under 100 insläppta. Rent matematiskt alltså. Merparten här inne på forumet kommer säkert att garantera oss att Bratten sänker sitt GAA betydligt i kommande matcher och personligen tror jag att oddsen för detta är 60-40 till Brattens favör - så JA vi kommer att hålla oss under 100 insläppta!!! (helvete vilken jinxvarning det blev på detta)