tjobba: Jo samma här! Spelare och ledare tror ju uppenbarligen på att det är fullt möjligt. Jag tror inte det är nåt de bara säger, de är verkligen övertygade om att det här kan gå. Då vore det väl fan om vi inte vi kan tro på detta också, hur frustrerande det än känns efter de två inledande matcherna.
Kattgubben: Precis. Det känns verkligen från hjärtat när man hör och ser spelarna prata om läget. Därför är jag så rädd att publiken sviker på lördagsmatchen. Nog förstår jag om det blir rejält publiktapp om vi ligger under med 0-3 i matcher, men fixar vi matchen imorn måste vi sluta upp som senast - helst ännu bättre!
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla