{3627}: En epidemi verkar det vara iaf. Spenderar mer tid på toa än vad som kan räknas som sunt. Håller definitivt med i det andra stycket - jag slipper gärna onödig spänning. Jag drar hellre av några gäsp i mittenperioden för att det är så ospännande, till vår favör. Jag tror KHK kommer spela äckligt disciplinerat imorgon. Det är ju så de har vunnit matcher tidigare i den här serien. Det här blir tufft!
Jag tänker lite så här kring centersidan. Så klart en 1:a center av hög kvalitet är ett önskemål. Men samtidigt så tänker jag att Emil skulle göra det rätt bra där ändå, han vart rätt runt kastad i år jämnfört med Kapanen som alltid ... | Läs mer
Jag tror KHK kommer spela äckligt disciplinerat imorgon. Det är ju så de har vunnit matcher tidigare i den här serien. Det här blir tufft!