KulltorpsOlli: egentligen borde säsongen vara slut med 4-0 till oskarshamn. Har betydligt bättre försvar än oss och en spel ide. Backsidan i Timrå är för klen och det sprider sig framåt när man väl etablerar spel i anfall. Power play är ju nattsvart. Oavsett om man håller sig kvar eller åker ur så bör Freddan bytas ut
3571: låt Timrå åka ur..det här är så jävulskt brunt..piss besviken..visst..stryklag i SHL..men spelat jämt med topplag. Och nu blir vi utspelade av ett HA lag..
Villervalla: Eftersom att vi i dagsläget inte har någon som helst konkurrens om att få tag i ett årskort på långsidorna så är den föreslagna ändringen bara positiv - särskilt om det gör att vi inte får en straffdebitering på TV-pengarna.