RasmusVS: Det är ju klart att det inte måste offentliggöras vid en ispremiär. Men klara nyförvärv brukar presenteras då, det är liksom standard. Ett självklart tillfälle inför publik och media. Så naturligtvis är inte Jonte klar för Timrå IK 2019/20.
Olli Nomadinen : Jag står fast vid att Jonathan Dahlén kommer att spela för Timrå IK 2019/2020. Det är alldeles för många säkra källor för att det inte skulle stämma. Skulle det inte vara fallet så får ni hänga mig först när vi ser Jonte i en annan dress än den rödvita.
Cobbel: Länsgrannen fick ett påskägg fullt med något brunt som inte var choklad när Lehtinen nyss presenterades som HV-spelare. Inte för att det var aktuellt att han skulle stanna i Modo, men även jag som utomstående kan inte låta bli ... | Läs mer