Hassan: inte då..alla tycker nog att dom som gjorde det här inte är några som har i Timrå IKs supporter skara att göra.!! Hade dom halsduk, tröja på sig te x då händelsen inträffade?
Hassan: Förstår inte riktigt hur händelsen skulle splittra Timråsupportrarna. Varenda människa vet och förstår att det är över gränsen, till och med den/de som kastade stenarna, hoppas jag. Är inte klarlagt att det är gärningsperson/-er med sympatier för Timrå som har gjort det, men förmodligen.
Har varken sett eller hört någon som försvarar det hela och tycker att det är rätt gjort. Det är en icke-fråga. Supporterklubben tar avstånd, medlemmar ur Rätta Virket säger att det är idiotiskt.
Jag tycker nog att alla står ganska samlade i den här frågan, förstår inte vart diskussionen i det här finns.
Cobbel: Länsgrannen fick ett påskägg fullt med något brunt som inte var choklad när Lehtinen nyss presenterades som HV-spelare. Inte för att det var aktuellt att han skulle stanna i Modo, men även jag som utomstående kan inte låta bli ... | Läs mer