sargad: Men nu j@#$% blir Sargad upprörd. Är det Homer Simpson som lagt spelschemat. Hemmamatchen i surströmmingsderbyt blir alltså en halv bortamatch. Modo har 2 1/2 dygn och ~15 mil(tar ca 1h 50m) från sin föregående match till fredagens event. Timrå har 1 1/2 dygn och ~ 50 mil(tar ca 5h 40m) från sin föregående match till fredagens event.
S K Ä R P N I N G Homer. Du kan inte sitta på Moes och sätta schemat efter 7-8 bira!!
sargad: Fredagsmatcher..... vi hade fredagsmatch de två sista fredagarna i november följt av SAMTLIGA fredagar i december.... OCH hör och häpna!!! De två första fredagarna i januari. Det är ÅTTA fredagar i rad det.
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla
Är det Homer Simpson som lagt spelschemat. Hemmamatchen i surströmmingsderbyt blir alltså en halv bortamatch.
Modo har 2 1/2 dygn och ~15 mil(tar ca 1h 50m) från sin föregående match till fredagens event.
Timrå har 1 1/2 dygn och ~ 50 mil(tar ca 5h 40m) från sin föregående match till fredagens event.
S K Ä R P N I N G Homer. Du kan inte sitta på Moes och sätta schemat efter 7-8 bira!!