F.ö är Modoboken den överlägset roligaste att läsa just nu. Popcornen är på poppning 24/7. Om det här fortsätter, vilket det ser ut att göra under en oöverskådlig tid, så tar popcornen slut i handeln innan påsken är slut.
Olli Hahl: vill inte käka popcorn innan man vet hur Timrå kommer ur den här sillyn, men...någonting verkar uppenbart ruttet i Modo. Man gör en kanonsäsong, men 30 sekunder efter att den snöpligt slutat försvinner i princip hela truppen. Och tränaren med det nypåskrivna 3-årskontraktet går ut i media och berättar hur gärna han skulle vilja dra till Leksand istället. Blir väldigt intressant att se var det hela slutar.
Cobbel: Länsgrannen fick ett påskägg fullt med något brunt som inte var choklad när Lehtinen nyss presenterades som HV-spelare. Inte för att det var aktuellt att han skulle stanna i Modo, men även jag som utomstående kan inte låta bli ... | Läs mer
Om det här fortsätter, vilket det ser ut att göra under en oöverskådlig tid, så tar popcornen slut i handeln innan påsken är slut.