Hemkommen från Kinnarps är det väl bara att räta på ryggen och gratulera HV. Tycker dock inte det finns någon skam i denna förlust. Timrå spelade ju med kraftigt decimerat manskap och de skötte sig bra med tanke på förutsättningarna tycker jag. Kapanen gjorde en del grymma räddningar, Robban kämpade och slet. Överhuvudtaget tycker jag laget kämpade bra och stod upp fast de var trötta.
Och för de som undrar kan jag tala om att "Söråkersmaffian" hördes och höll igång bra. Fin banderoll hade de med sig också.
Det är verkligen trist att konstatera att årets Timrå IK, under ledning av Olli Jokinen och med spelare som Hållander, Dahlen, Kapanen, Lander, Wedin och flera andra, inte är ett enda spår bättre än förra säsongens upplaga. Att inte ... | Läs mer
Och för de som undrar kan jag tala om att "Söråkersmaffian" hördes och höll igång bra. Fin banderoll hade de med sig också.
Nu ska jag knapra halstabletter...