Spock: "Vad menar ni med det? Det är en vag formulering."
Det vi menar är att vi är precis som alla andra. Vi vill också veta vad som händer i truppen. Men då vi har den "turen" att ha kontakter inom föreningen så vill vi gärna dela med oss.
"Jag anser att RasmusVS skriver väldigt.....". Rasmus skrev att vi är ett "nötkonto" och "bluff" redan innan "Bartosak-incidenten" eller vad man nu ska kalla det. Förstår inte varför man ska behandla oss som konspirationsteoretiker bara för att vi skrev ut en grej om Bartosak han inte håller med om. Vi gör ju inte detta för att skapa någon hets, utan egentligen ville vi ge lugn till andra supportrar när Timrå IK inte presenterade något själva. Enligt Rasmus verkar vi göra detta bara för att trolla, men varför skulle man ens göra det om en ishockeyklubb?
Zäta75: Kan bara hålla med, tycker personligen att Dahlén har för dålig rörelse samt så stannar han upp PP för ofta istället för att låta pucken gå eller för den delen som Wedins första ett direktskott!! Det ska allt för ofta sugas in ... | Läs mer
"Vad menar ni med det? Det är en vag formulering."
Det vi menar är att vi är precis som alla andra. Vi vill också veta vad som händer i truppen. Men då vi har den "turen" att ha kontakter inom föreningen så vill vi gärna dela med oss.
"Jag anser att RasmusVS skriver väldigt.....".
Rasmus skrev att vi är ett "nötkonto" och "bluff" redan innan "Bartosak-incidenten" eller vad man nu ska kalla det. Förstår inte varför man ska behandla oss som konspirationsteoretiker bara för att vi skrev ut en grej om Bartosak han inte håller med om. Vi gör ju inte detta för att skapa någon hets, utan egentligen ville vi ge lugn till andra supportrar när Timrå IK inte presenterade något själva. Enligt Rasmus verkar vi göra detta bara för att trolla, men varför skulle man ens göra det om en ishockeyklubb?