Nisse på Mon or: Hoppsan ..det var nog ifjol dom ville gå upp å nu ett måste , troligtvis pga fel kalkylering å visste inte att en epidemi skulle komma och trassla till det .. En insamlingen kanske är ett måste senare på säsongen ? Nu blåser det hårt kring Arenan .
{8839}: Ja vi får samla i kollekten helt enkelt!!! Prat mä kyrkorna runt om Indalsälven! Så dä klar buddgeten! Ingen ha lätt i Corronan... Må vinnen blås i ryggen i vinter. Nu ladd vi inför SKA cupen mä rikligt mä drikke å Lönnå på Grammofonen!!! Ska bli spännande å hur då gå för rabbarna!
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer
En insamlingen kanske är ett måste senare på säsongen ?
Nu blåser det hårt kring Arenan .