KulltorpsOlli: Om det stämmer , Din gissning att Nubben är medveten om riskfaktorn kring den här spelaren,Så är det en stor eloge till Nubben! Det är en ledare som öppnar dörren åt en som får en chans att komma på fötter igen. Tommy Sandlin gjorde det på 80 talet åt festprissen/ talangen Stefan Ketola. Som misskötte sig i ett antal klubbar, Men Tomma gav han chansen. Tyvärr så tog han inte den heller. Var ofta ute på krogen i Gävle under brinnande säsong. Hoppas på ett bättre resultat denna gång!
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla
Det är en ledare som öppnar dörren åt en som får en chans att komma på fötter igen.
Tommy Sandlin gjorde det på 80 talet åt festprissen/ talangen Stefan Ketola. Som misskötte sig i ett antal klubbar, Men Tomma gav han chansen. Tyvärr så tog han inte den heller. Var ofta ute på krogen i Gävle under brinnande säsong.
Hoppas på ett bättre resultat denna gång!