Knylan: absolut, det är snyggt. Men annars var han ju osannolikt icke-NHL-ig, plus att hans namn låter som "den tuffe" huvudpersonen i en 80-tals-porris.
Bragd-Birger: Han var dessutom Laakkonens ersättare ser jag nu, snyggt sätt att knyta ihop den säck jag oombett knöt upp för någon timme sedan.
Ska man såhär 15 år senare kritisera Nubbens behovsbeskrivning av vad laget behövde säsongen 05/06 så var det nog kanske inte framförallt ytterligare en spelare som stod för "hårt jobb". Fredrik Warg vann vår interna poängliga på 22 poäng, det är helt sjukt att vi hade 15 poäng ner till kvalplats efter grundserien.
Nisse på Mon or: Att inte Modano är nöjd ser jag som ett verifikat på att detta blir bra!
Han är en mycket solid 2vägs center, riktigt stark defensivt, tar stort ansvar och leder med att vara ett exempel. Spelar PP och BP, kan producera ... | Läs mer