Nu är frälsaren i Övik! Om allt går som det brukar så är det ett fyllo, otränad och totalt felscoutad... ....kan inte ett ord engelska och längtar hem efter 2 matcher... Vi får se..
KulltorpsOlli: Modo må ha svenskt rekord i fullständigt meningslös kapitalförstöring men frågan är om man själv kunnat stå emot frestelsen att värva en spelare som heter ”Valentin Zykov”? Måste ändå ge Glader den, att som hockeynamn betraktat är det en fullpoängare. 102 kilo ryss med ”Zykov” på ryggen. Oroväckande att han står registrerad som ”Sykov” hos förbundet bara, det är inte alls lika snyggt.
Cobbel: Länsgrannen fick ett påskägg fullt med något brunt som inte var choklad när Lehtinen nyss presenterades som HV-spelare. Inte för att det var aktuellt att han skulle stanna i Modo, men även jag som utomstående kan inte låta bli ... | Läs mer
Om allt går som det brukar så är det ett fyllo, otränad och totalt felscoutad...
....kan inte ett ord engelska och längtar hem efter 2 matcher...
Vi får se..