Hassan: håller med. Tycker de började bra, men visar inte karaktär som i de andra matcherna där de inte gav upp förrän slutsignal. Nä detta är helt och hållet deras eget fel. Kanske slutförda vad vet jag, verkar iaf tappa fokus vid domslut mot dem. Blir kul att möta löven i final dock och ser hellre dem än BIK i SHL om nu inte Timrå går upp.(med förutsättning att några filmande fjantar sticker)
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer
Visst, Löven har Sveriges domarkår i ryggen men med det här spelet hade inte bik vunnit även om det varit rättvisa domare.