KulltorpsOlli: Ser ju tyvärr ut såhär varje gång vi mötet Löven. Alltid spelmässigt bättre men dom har flytet med pucken. Skulle tippa på att det är 1-3 och matchboll för Löven efter dubbelmötet I Umeå
BlackBay: Nix det blir dubbel vinst borta. Löven är ju bättre bort än hemma och TIK gör fler mål på borta, släpper in färre och är bästa bortalaget i serien. Ge inte upp innan första matchen är ens färdigspelad. SHL nästa år!
BlackBay: Americanos har spelat väldigt dåligt på hemmaplan och fått inkassera många förluster. Det har gått bättre på bortaplan för dem. Vi har en bra chans att vinna flera matcher i Umeå.
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer
Skulle tippa på att det är 1-3 och matchboll för Löven efter dubbelmötet I Umeå