TIK-Lund: Instämmer. Hade också ett minne av att Harde hade bäst statistik av våra backar senast vi var i SHL. Men jag kan förstå ändå, han har ett speciellt spelsätt - lite trög på skridskorna och lite våghalsig. Tyvärr tror jag också känslorna just nu läser in spelet efter skadan, då det var lite extra halvdant. Tror fortfarande på att Harde i SHL hade varit bra för oss, kanske som back i tredjepar åtminstone. Synd om vi tappar honom, fortfarande ung och utvecklingsbar och en del av den gamla stommen.
Smörgåsen : Jag tror vi helt enkelt får sluta med kommentarer som "lite anmärkningsvärt att Per Svensson...". Så som karln spelat denna säsong får vi helt enkelt acceptera att han är ju helt jävla KUNG! Dvs vi kanske ska sluta tycka ... | Läs mer
Tror fortfarande på att Harde i SHL hade varit bra för oss, kanske som back i tredjepar åtminstone. Synd om vi tappar honom, fortfarande ung och utvecklingsbar och en del av den gamla stommen.