Bragd-Birger: Sändningen slut. Nubben har kontakt med Emil P, men tror att han går till KHL. Pääjärvi finns det ingen kontakt med. Inget nämndes om Lodin eller Rattie vad jag hörde. Freddan presenteras som tränare på onsdag som jag tolkar det. Och en ny forward ska presenteras förhoppningsvis innan midsommar. Rattie?
Bragd-Birger: Det enda nya var väl att tränarfrågan är klar och att det inte blir någon större överraskning. Men något lite spännande ska presenteras innan midsommar..
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer