Olli Nomadinen : Vore det bättre enligt dig att Nubben kommunicerade på något annat vis externt? Om ja, hur samt på vilket vis anser du att det skulle vara gynnande?
Ser att du undvek TOI/GP
7 november klockan 12:00 vore det rimligt att Fredrik "Fisken" Andersson kommunicerar att han säger upp sig. Då finns det tid för en ny tränare att jobba lite innan den 18e när nästa match är. Förutsatt att inget förbättrats markant.
Problemet blir dock samma som E Walli-Walterholm, finns det någon rimlig ersättare tillgänglig?
Spock: Ja det vore bättre om Nubben kommunicerade på annat vis externt än hur han gör nu. Han kunde t.ex låta bli att säga att han förr slutar själv än sparkar en tränare. Om det nu inte är så att han menar det, då kan han säga det. Vilket jag tror han gör. Vad tycker du, är det en bra egenskap hos en sportchef att så fullständigt låsa sig i sina beslut?
Zäta75: Kan bara hålla med, tycker personligen att Dahlén har för dålig rörelse samt så stannar han upp PP för ofta istället för att låta pucken gå eller för den delen som Wedins första ett direktskott!! Det ska allt för ofta sugas in ... | Läs mer
Ser att du undvek TOI/GP
7 november klockan 12:00 vore det rimligt att Fredrik "Fisken" Andersson kommunicerar att han säger upp sig. Då finns det tid för en ny tränare att jobba lite innan den 18e när nästa match är.
Förutsatt att inget förbättrats markant.
Problemet blir dock samma som E Walli-Walterholm, finns det någon rimlig ersättare tillgänglig?