Rolig fakta: Rajaniemi har varit förstamålvakt i ett lag (Jukurit) som harvat långt ner i serien de senaste 3 säsongerna. Denna säsong har hans gamla klubb känning på att sluta på övre halvan 4 poäng bakom självaste megalaget Kärpät. Våran gamla målvaktstränare Tarvainen ville bara ha bort honom från klubben för att satsa på en bättre målvakt helt enkelt eller är det bara jag som ser detta som logiskt??
DenRöda: Vi har två ojämna målvakter, så är det bara! Ibland står dom på huvve, och ibland släpper dom in allt! Vi får nog leva med det den här säsongen!
Jäkla vad alla är nöjda med detta katastrofspel helt plötsligt. Malmö tappade allt i tredje och gled in på en skridsko. Men men, nu är ju allt frid och fröjd igen.
fan va less man börjar bli på lule. de tror att stridh är deras grabb. de tror att harde är deras grabb. som om brynäs skulle tro att mats eller eje är deras grabbar.
timrå är roten till allt. de vet alla som vet något. tacka oss ist för att ni är där ni är