The great one: Tragiskt att du byggde hela din tro på Timrå kring en hockeyvagabond som formar sin succé kring ett enda vapen: Skottet och skottviljan där han behöver bli serverad macka efter macka tills den sitter. Nä, bryt ihop och kom igen
Var någonstans har jag antytt att som du skrev: " tragiskt att du byggt hela din tro på Timrå kring en hockeyvagabond" ?
Rattie ett tungt tapp helt klart, plus han var en spelare som man gillade skarpt. Men att vi står och faller med EN spelare har jag aldrig nämnt eller trott. Däremot hade vi blivit ett vassare lag med Rattie, helt klart. Vi får dock se vem ersättaren blir.
Åh, så underbart det är med landslagsuppehåll. Att vakna upp utan att ha somnat besviken, att inte gå runt på dagarna utan behov att förbereda sig för att inte brusa upp under kvällen.
Aldrig har ett landslagsuppehåll kommit så lägligt för mig.