Lorgalis: Det är bara snack, det kan JAG garantera. Fem år och största kontraktet i TIKs historia, det är vad som finns på bordet. Vad gäller den ekonomiska delen så är det att det mesta är redan löst, men visst kan en swishkampanj underlätta och skapa lite mer utrymme.
barafakta: Ultrajinxarnas megajinx! Känner att jag behöver jämna ut det här lite. Dahlén är klar för Brunflo på 10 år, uppges ska få betalt i färdigrätter från den lokala Gulf-macken, Skilda Världar Volym 15 på DVD och en böttad 740 som sign-on.
"Tomma tunnor skramlar mest", är väl ett uttryck som summerar Jokinens tid i Timrå rätt bra. In med hög svansföring: "In your face-hockey", "Fighting DNA", "We will not be outskated by any team", "Train hardest", "Competition, the best ... | Läs mer