Det är nästan så man funderar på om det är värt att spela morgondagens match med tanke på skaderisken. Ett par knätacklingar och crosscheckingar i huvudet kan betyda att Lander, Petterson, Hanzel och Hartmann är borta fram till jul. Kanske bättre att säga att Covid-19 kommit in i laget.
Villervalla: Det är ju såna här matcher, mot löven, som blir en liten värdemätare gällande vad vi kan få ut av Svensson och Strömberg. Nu har det hackats på Lander i två matcher i rad. Sker det mot löven så måste någon kliva fram. Ska vi bli slagpåsen som förra året där stjärnspelaren (Rattie) måste skydda sig själv i slagsmål eller har vi fattat galoppen nu?
Villervalla: Håller med. OJ fick tydligen en smäll senaste matchen mot Mora och hans läge är oklart; Kul att vi får möta HA's mest skeva lag också som fortfarande håller ett agg mot oss från året vi gick upp. :-)
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer