Jag tror att det blir en större "dubbelöverraskning" inte bara 54 imorgon. Eftersom att en back sa nej till HV häromdan finns kanske nummer 6 i laget strax för en sista avslutande säsong med alla andra hemvändare. Då är iaf inte jag orolig för backsidan.
MR T: En dubbelöverraskning vore ju inte fel. Men skulle Strålman presenteras är jag gravt orolig över att ”externa finansiärer” inte är något annat än mexikanska drogkarteller. Vår utfyllnadsback måste nog inhandlas på Erikshjälpen.
MR T: Backen(Strålman) sa ju nej för att det inte var tid att vända hem till Sverige än. Vi kan glömma det långskottet. Vänder han hem till Sverige så blir det ju så nära Skövde som möjligt också. Förmodligen ett Småländskt lag vill säga.
Dr.Krykov: Hoppas på Bofors. Det vore lite rock n roll om de gick upp. För att få slipanissarna som bossar över SHL att svettas lite. Som drömmer om gullegrisen DIF.
Eftersom att en back sa nej till HV häromdan finns kanske nummer 6 i laget strax för en sista avslutande säsong med alla andra hemvändare. Då är iaf inte jag orolig för backsidan.