Olli Nomadinen : vad baserar du det på? En fysisk spelare som 9 säsongerna innan förra har spelat som minst 47 matcher borde väl inte anses vara "skör så in i helvete"?
KniveN: Det känns ju surt att han var borta hela förra säsongen och hinner bara spela en match jävel så är nåt på tok igen. Per Svensson har tagit mer stryk på två säsonger än vad Didde gjort på 9 säsonger. Skägget han borstar av sig skiten och sen kör på. Byt bort Didde. Han är snart skadad igen. Och vad har han åstadkommit egentligen mer än den där brytningen han gjorde i kvalet mot KHK?
Zäta75: Kan bara hålla med, tycker personligen att Dahlén har för dålig rörelse samt så stannar han upp PP för ofta istället för att låta pucken gå eller för den delen som Wedins första ett direktskott!! Det ska allt för ofta sugas in ... | Läs mer