Mcmac: Nej det är klart! Det som talar för är att vi vinner fast vi inte spelar på topp. Vad kommer hända när vi väl spelar på topp då? 9-2 mot Skellefteå?
DenRöda: Vi har chans på slutspel om vi får vara skadefria tror jag. Väl där kan allt hända. Drömmer om SM guld inom några år. Men ännu är säsongen ung bara 2 matcher spelare och mycket kan hända. Det är så jämnt i år alla verkar kunna slå alla. Hittills har väl Färjestad och Rögle imponerat mest tätt följt av Timrå och Frölunda
JonteD: Dahlén är i min mening den största hos oss och vi ska vara evigt tacksamma för de han gjort för Timrå. Vi skulle inte vara där vi är utan han. Däremot måste man sakligt kunna ifrågasätta prestationen och inställning hos spelare. Även Dahlén.