SebastianH: Såklart svårt att säga utan spåkulan. Men min uppfattning med Torines är att Timrå nu går in i en ny fas, där mycket av den gamla organisationen ska förnyas och moderniseras. Har extremt svårt att se att Nubben ingår där oavsett. Inte för att han gjort ett dåligt jobb, utan för att identiteten med honom är synonymt med det som var.
{9908}: Jag hoppas innerligt att så är fallet, som du beskriver det. Men vem vet vad som händer nu när man går mot konstiga tider (krig, energibrist, lågkonjunktur, shl-status vara eller icke vara.)
jhnd91: Ju mer jag tänker på det så känns Nubben som en hjälte! Han vill absolut inte vara i rampljuset något mer, men när det krisar sig så hoppar han in och tar en kula för klubben! All heder åt Kent Norberg! Västen ska upp i taket!