Dubbeld: Och Pettersson sa inför HV71 att laget måste lita på att dom individuellt skickliga spelarna tar rätt beslut i avgörande lägen. Ska vi säga 1-0 Didde då?
Timrå har alltså spelare som åker runt och gör dubbla snurrpass bakom ryggen mot skellefteå i samma byte…borta…mot Skellefteå. Snurrpass bakom ryggen…Skellefteå. Jag får hjärnblödning.
Jag hoppas Ante och de andra ledarna kan ryta ifrån lite nästa samling och säga att det inte är okej att spela såhär. En kraftmarkering vore på sin plats. Tror det har blivit lite väl mysigt i korridorerna och det ska det inte vara på denna nivå. Sedan om det stämmer med att spelarna festar på fritiden så måste man sluta med det. Fira kan man göra när man har något att fira och på julafton/nyår inte mitt under brinnande säsong.
Kanske vaska om lite i kedjorna för att göra det obekvämt och få till en mental förändring.
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer
Timrå har alltså spelare som åker runt och gör dubbla snurrpass bakom ryggen mot skellefteå i samma byte…borta…mot Skellefteå. Snurrpass bakom ryggen…Skellefteå. Jag får hjärnblödning.