Kerstin_k: senast vi hade en högre publiksiffra än det vi har just nu var säsongen 09/10. Marginalåskådaren skiter fullständigt i introt. Marginalåskådaren vill ha en vinst. Att kunna sitta i en kö i 15min ut från parkeringen med ett leende på läpparna. Bli förbannad på att vissa inte kan blixtlåsmetoden. Men ändå känna en sådan lättja när man väl kommer hem att man längtar till nästa hemmamatch.
DenRöda: vad hade vi för publiksnitt 09/10? Finns det någonstans man kan hitta statistik om just detta säsong för säsong? Vore kul att se. När senast sålde vi ut en torsdagsmatch om vi nu gör det? Var väl bara när mådå var på besök isfall. Jag njuter av draget som är runt laget och Timrå ik som är just nu.
Intressant att många här tror att Olli inte har något spelsystem, utan bara att forechecka högt och tuta och köra. Tror ni seriöst att Kimmo värvat Jokinen då. Så klart finns det en struktur. Såklart många faktorer som gör att allt ... | Läs mer