Labban: Ja nej det håller jag med om. Försvarade honom ikväll till och med när folk ville lägga allt ansvar på honom i målet i öppen kasse. Nån måtta får det vara som sagt. Stenqvist var inte en anledning till förlusten idag.
Sputnik: Stenqvist anses ha en dalande trend men vi ska också komma ihåg att Didde möjliggjorde en helt annan spelstil för honom. Didde jobbade i det tysta med att ta det defensiva ansvaret i deras duo. Nu när han är borta syns Stenqvists brister tydligare.
Samma med Svensson, han får ta ett större jobb nu när Didde är borta och den situationen blir bitvis lite väl jobbig. Svensson har framförallt inte samma beteende framför egen kasse.
Zäta75: Kan bara hålla med, tycker personligen att Dahlén har för dålig rörelse samt så stannar han upp PP för ofta istället för att låta pucken gå eller för den delen som Wedins första ett direktskott!! Det ska allt för ofta sugas in ... | Läs mer