7043: EA ser jag gärna att han är kvar. Tycker han tillför mycket energi i sitt sätt att spela. Håller med om det andra, OJ har dock ett antal matcher i löven kvar att utveckla sig men är tveksam om han håller för SHL, kanske behövs några år i HA för att han ska nå sin fulla potential.
Labban: 100+k för en spelare som inte tar plats på 3 kedjor? Tack men nej tack. OJ måste väl kunna utvecklas hos oss i en 4e? Han är ingen offensiv jättetalang direkt. Skellefteå har väl år efter år haft sina juniorer i 4e och låtit dom köra på bara.
Olli Nomadinen : vi bör i sammanhanget notera en inverterad skadefrånvaro också. Wedin har flest matcher under en säsong sedan 2015/16. Känns lite overkligt nästan.