Sputnik: Ja och frågan är hur pengarna ska räcka till det, och vem det nu skulle kunna vara. Finns ju få erkända bra spelare där ute som är lediga. Hoppas verkligen Hartmann kan få leva ut denna potential, det behövs mer än någonsin.
Nej ingenting nytt om det. Timrå har ju sin grund, och det är väl bredden som det siktas på, där dels dessa två är en del av det om ekonomin tillåter.
barafakta: Ja och tyvärr täcker väl inte pengarna från Weddas försäkringskassa nån större del heller. Vet vi diskuterat detta innan med försäkringskassa vid skadade spelare men minns inte exakt hur mycket vi får i så fall.
"Tomma tunnor skramlar mest", är väl ett uttryck som summerar Jokinens tid i Timrå rätt bra. In med hög svansföring: "In your face-hockey", "Fighting DNA", "We will not be outskated by any team", "Train hardest", "Competition, the best ... | Läs mer
Nej ingenting nytt om det. Timrå har ju sin grund, och det är väl bredden som det siktas på, där dels dessa två är en del av det om ekonomin tillåter.