Bragd-Birger: jag tycker de ska ställa sig på bromsen och döda allt vad spel heter. "äckligt disiplinerad" á la Timo Lahtinen. Kunde Leksand åka upp till Skellefteå och vinna med 2-1 så måste ju faan vi kunna grisa till oss nåt liknande mot Leksand ikväll Kan man hoppas att de också kör med sin andre keeper? Eller ska den där jävla Armalis ligga och kräla och vara överallt.
Fantastiskt roligt iallafall att vi har en RIKTIG TIMRÅKILLE i toppen på SHL målligan framför alla coola kanadicker och finnar. Stort Grattis Filip ♥️♥️♥️
"äckligt disiplinerad" á la Timo Lahtinen. Kunde Leksand åka upp till Skellefteå och vinna med 2-1 så måste ju faan vi kunna grisa till oss nåt liknande mot Leksand ikväll
Kan man hoppas att de också kör med sin andre keeper? Eller ska den där jävla Armalis ligga och kräla och vara överallt.