Steffe: Har också tänkt på Erikssons kommentar. Han menar att tröttheten i Örebro gör att de inte riktigt klarar av att spela enligt gameplan. Och då bör det bli ännu svårare ju längre matchserien lider. Han har även betonat att Örebro spelat mer avslappnat borta. Nu är det skarpt läge – på hemmaplan. Jag vet inte jag, men man försöker ju mentalt ställa in sig på att Örebro varken orkar eller pallar mentalt att vinna i kväll :)
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer
Jag vet inte jag, men man försöker ju mentalt ställa in sig på att Örebro varken orkar eller pallar mentalt att vinna i kväll :)