{9908}: Om MoDo skulle snubbla upp så är strecket vår största motståndare och inte TIK. Vi har mjuknat härnere och ser snarare eventuella framtida möten med TIK som en kassako.
{9682}: Försök inte Ove. Vet nog hur en modoit fungerar. När ni börjar Oskarshamna er upp till en playin-plats, medan vi går sämre än förväntat, kommer gråtskrattgubbarna+foppasjälvgodheten ligga som ett töcken över Västernorrland.
{9682}: det är väl det som är problemet med vissa lag, ödmjukheten! Tycker mig se att Modo har kommit en bit på väg! Trilla inte dit igen bara, för då blir det HA!!!
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer