{9566}: Jag menar inte att slå på stora trumman i onödan här, men man törs nog - trots att mikroskopiskt lite faktiskt talar för det - tro att den träning som genomförs på i stort sett daglig basis f a k t i s k t gör att spelarna utvecklas och blir bättre.
Rip Kirby: Att lura sig själv att tro det är väl lika enfaldigt som att jag, i mitt vanliga arbete 7-16, bara står och stampar och inte utvecklas ett jota. Det är kanske det som kallas arbetsglädje, eller har jag fel?
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer