bar mofftak: Vi möter IFSH. Från div 1. Blir det en grisig historia blir jag orolig. Jag hoppas på typ 9-0 men förväntar mig seger med minst 4-5 måls övervikt
Olli Nomadinen : var väl lite grisiga vibbar från Sundsvall förra gången det begav sig vill jag minnas? Lander rår ju ingen på men man kan ju gärna bänka Dahlén om det blir en sån match.
Olli Nomadinen : Det är väldigt synd att vi inte kunde få till ett möte mot ett lag som vi vet håller hyfsad SHL klass, typ Frölunda/FBK. Men vi har ett rutinerat lag så de är nog medvetna om att det blir en helt annan nivå den 14:e.
Olli ”jag ska prata svenska efter årsskiftet” Jokinen Olli ”jag mognade efter 10säsonger i NHL” Jokinen Olli ”vi vill bli som frölunda” Jokinen Olli ”im a honest coach” Jokinen Olli ”vi ska vara det hårdaste arbetande laget” Jokinen Olli ... | Läs mer