Lomond: Tikka gör ju inte en ansats att ens tackla och Dickinson åker vikt i 90 grader när han kör in i honom. Ett helt otroligt matchstraff. Sen att Dickinson ligger kvar och tar sig för ansiktet när han knappt fick en touch, så bedrövligt att se.
297: Jag tror Modo orkar ikväll men herrejävlar vad usla HV är 😂 Eftersom Nubben aldrig sparkar tränare tippar jag att han själv sitter löst. Helt ärligt bör ju tålamodet snart ta slut med honom därnere
297: Jag förstår att man tycker det är en vek utvisning eftersom det inte är någon kraft och lätt att undvika. Men det är också jävligt lätt att undvika att tackla någon på hakspetsen.
Om han fått utgå med hjärnskakning hade ingen tyckt det varit en konstig 5:a.
Dr.Krykov: Hoppas på Bofors. Det vore lite rock n roll om de gick upp. För att få slipanissarna som bossar över SHL att svettas lite. Som drömmer om gullegrisen DIF.