Tom Topp: Sojafarsor som tror att en klackramsa ska göra våra barn till seriemördare känns rent fördomsmässigt inte som några som vågar stå för speciellt mycket.
Alltså citatet att ”tifot anspelar på en förort förknippad med kriminalitet och våld” är så sinnessjukt att jag fan är mållös. Dels för att det är sån smärtsam pinsam uppfattning om populärkultur, men det blir ju också nästan kränkande. Ska inte utsatta områdens story få synas, för att de gör dessa jävla betamänniskor illa till mods?
Vi kan ju iaf konstatera att det Jokinen skulle komma med, in-your-face-hockeyn, är stendöd och begraven. Nu spelar vi inte mer framåtlutat än Växjö, och vi ska fan inte klaga på något annat lag vad gäller underhållningsvärde.