Stryparn: Johansson släppte till ett nästan identiskt mot Växjö. Det målet är inte på Juels konto. Däremot så har han börjat skakigt överlag, inte så konstigt med hur hattigt det varit med matchning för honom heller iofs. Han spelade som bäst i Oskarshamn när han spelade konternuerligt. Det kommer han givetvis intefå med tanke på Johanssons form. Däremot skulle väl Juel haft nån mer match i bagaget än så länge.
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla
Han spelade som bäst i Oskarshamn när han spelade konternuerligt. Det kommer han givetvis intefå med tanke på Johanssons form. Däremot skulle väl Juel haft nån mer match i bagaget än så länge.