9908: Men kan någon nämna en vettig anledning till varför Ante skulle lämna? Nu har han inte hunnit visa så mycket av sin visdom den här säsongen, men lek med tanken att vi skulle få igång spelet och vi får se ett slutspel med lyckat resultat, utan att för den skull säga exakt hur bra det kan gå. Vill inte Timrå IK förlänga med Ante då, ja, då vet inte jag hur man är funtade om man ger en tränare som har Timrå IK's själ i blodomloppet foten?
Rip Kirby: I min värld är det en kombo av alldeles för höga förväntningar på omedelbart resultat, svårigheter att ta in hur jämn serien är i år samt ett tålamod från Wish.
Vissa har det bara i sig att behöva vräka ur sig att folk ska sparkas/bänkas till höger och vänster så fort det går emot. Är inte tillräckligt mycket psykolog för att kunna ge ett bra svar på varför.
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla