Villervalla: Sportchef Kimmo, tränare Jokinen, "Huvudscout" också finne, när börjar det väga över att man helt enkelt inte har så koll bra på den svenska hockeymarknaden och svenska hockeyn överlag?
Synct: Ja det är ju också lite den aspekten man känner sig lite kluven kring. Hur bra koll har Kapanen på den Svenska marknaden? När det dyker upp info om att nån random Finne som tränade Nybro i ettan var ett av namnen så blir man ju lite smått fundersam.
Han verkade dessutom inte jättepopulär bland Nybrosupportrar.
Apropå tallarna.. Det här blev resultatet när jag bad ChatGPT göra en hemmatröja & en bortatröja med tallarna istället för TIMRÅ😅 Jag personligen tycker att dom blir mindre plottriga med tallarna och 100% snyggare 😍🤩. Oavsett tallarna ... | Läs mer