Synct: problemet som jag uppfattat det är ju dock att Ante inte lyssnar på andra utan vill köra sitt race och ta egna beslut. En del i varför det inte blir fortsättning enligt de rykten jag fått till mig
Starostenko: Ja alltså det blir lätt att det blir mycket rykten och spekulationer hit och dit när det kommer upp sånt här. Helt klart har Ante visat genom åren att han kan vara rätt envis, både på gott och ont.
Hur som helst har han alltid gett 100 procent och älskar Timrå lika mycket som vi.
Däremot har allt sin tid som sagt och förmodligen var det tid att gå vidare nu.
Starostenko: Jag kan hockey. Är Mittbenan en liten diktator? Får mig att gilla honom ännu mer. Stråhle är ju galen här uppe i Umeå. Mittbenan kanske buntar ihop Umeå-fjanten varje dag.
fan va less man börjar bli på lule. de tror att stridh är deras grabb. de tror att harde är deras grabb. som om brynäs skulle tro att mats eller eje är deras grabbar.
timrå är roten till allt. de vet alla som vet något. tacka oss ist för att ni är där ni är