Förlåt men det här laget har fan ingenting att hämta i ett slutspel om det ska se ut såhär på isen. Vi kommer att torska 2 raka i en åttondel. Vi är sämre i år jämfört med förra året då vi hade mer rollspelare att tillgå.
DenRöda: Nej nånting i slutspel har vi garanterat inte något att hämta som det ser ut....oavsett vilket lag vi får möta . Sen är det märkligt hur vi i det en hel säsong kan vara så mycket sämre i pp än i spelet 5 mot 5. Tränar man inte på sådant som inte fungerar?eller vad är det frågan om. Blir mer och mer övertygad om att tränarbytet till nästkommande säsong kommer att göra gott ..
Dr.Krykov: Hoppas på Bofors. Det vore lite rock n roll om de gick upp. För att få slipanissarna som bossar över SHL att svettas lite. Som drömmer om gullegrisen DIF.