Något som stör mig kopiöst är när kommentatorer i lite mindre matcher så tydligt visar att de inte har någon koll utan kommenterar kontextlöst.
Helt yra citat än så länge: * "Timrå har en dålig trend" - Nja, vi har varit det bättre laget i 4 av 5 senaste matcherna men förlorat OT/Straff-lotteriet.
* "Timrå har det lättast mot Modo" - Nej, vi har 2-2 i matcher mot dem, men Örebro har vi varit bättre än alla matcher men förlorat 2 av 4 på Övertid/Straffar.
Är vi lika dominanta och spelar på det sättet vi gjorde mot Luleå så vinner vi enkelt en åttondel mot Rögle eller Örebro.
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer
Helt yra citat än så länge:
* "Timrå har en dålig trend"
- Nja, vi har varit det bättre laget i 4 av 5 senaste matcherna men förlorat OT/Straff-lotteriet.
* "Timrå har det lättast mot Modo"
- Nej, vi har 2-2 i matcher mot dem, men Örebro har vi varit bättre än alla matcher men förlorat 2 av 4 på Övertid/Straffar.
Är vi lika dominanta och spelar på det sättet vi gjorde mot Luleå så vinner vi enkelt en åttondel mot Rögle eller Örebro.