Och jag har en skitbra idé om att Backlund och grabbarna fixar ett upplägg för att tvätta pengar!
Kanske kan Lodda fixa större partier än 10000kr klassen den här gången och så delar han på vinsten mot att Timrå ”har fullsatt” varje match.
Kanske kan vi börja sälja biljetter till träningarna också!
Vore ju jättekul!
Om några år välkomnar vi nya elever till hockey gym med en påse ladd och en uppmaning att öppna konton som kan användas till överföringar av smutspengar!
Det må gå grus i maskineriet men tar man in Lodin igen så skulle jag tro att man tappar rätt hårt ansikte hos många som bidrar till Timrå IK idag.
Lite kul vore det dock att se polisen punktmarkera och köra ständiga visitationer och pissprov vid varenda trafikstopp…
Nisse på Mon or: Exakt sånt här resonemang som gör att vi är där vi är och lär stanna där när folk inte ens skäms över sin inställning. Hur ska vi nånsin kunna öka omsättning och bygga en kassa om folk väljer om dom vill köpa ... | Läs mer