Zäta75: Kan också vara ett spel för galleriet just det att han är hemma. Märker man att han inte kommer upp i den nivå som det har kommit överens om, så bör kontraktet kunna brytas helt utan att någon instans sätter ner foten.
DenRöda: Fast det är ju samma upplägg som inför föregående säsongen. Eronen tränade ju hemma då med? Jag hoppas du har rätt och att det jobbas med att bryta kontrakt bakom stängda dörrar. Men jag tror tyvärr vi kommer få stå ut med Eronen hans sista kontraktsår ut.
Hoppas att Jokinen är som en iller och vill veta hans värden, så han kan ligga på honom om han inte verkar sköta träningen.
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla